Hakkımda

Fotoğrafım

Ufuk Parlak
Aslında şimdiki zamana yolculuk yapmak için bir zaman makinesi icat edilmeli.
İstanbul Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği
http://otekipencere.blogspot.com.tr/
http://www.facebook.com/ufukself

öteki gerçekliklere açılan pencereler

14 Şubat 2017 Salı

ata demirer ile yeni bir seri mi geliyor: olanlar oldu
Eyvah Eyvah serisiyle Türk sinemasında kaliteli yapımlara imza atan Ata Demirer, son filmi Olanlar Oldu ile şu sıralar beyazperdede boy göstermekte. Yönetmen Hakan Algül ve Ata Demirer'i tekrar bir araya getiren bu filmi sinemada izlemeye değer bularak geçtiğimiz haftasonu görelim dedik. Doğrusu üst düzey beklentilerim yoktu, bu nedenle yer yer keyifli yer yer vasat bulsam da güzel vakit geçirdiğimi söyleyebilirim.

"Zafer ve annesi Döndü Hanım Ege’nin bir kıyı kasabasında birlikte yaşamaktadır. Yaşı geçmekte olan oğlunun kasabanın güzeli Mehtap’tan ayrılmış olmasına ve hala evlenmemiş olmasına üzülen Döndü, bu gidişata son vermek için harekete geçer. Bu esnada mütevazı teknesinin sorunlarıyla boğuşan Zafer’in yaptığı mavi turda olanlar olur! Zafer ünlü dizi oyuncusu Aslı ile tanışır ve ikili arasında önüne geçilemez bir çekim başlar. Ancak Aslı Döndü Hanım'ın ideal gelini olabilecek midir? Mehtap'ın babası İbrahim'in sinsi planları da Zafer ve ailesinin peşini bırakmayacaktır. Tüm bunların üstüne Aslı'nın eski sevgilisi dde tatile dahil oluverir! Bu tatilde aşk, komedi ve talihsizlikler birbirini kovalayacaktır!"

Başrollerde iki farklı karakteri canlandıran Ata Demirer'e diğer rollerde Tuvana Türkay, Salih Kalyon, Ülkü Duru ve Toprak Sergen kendisine eşlik ediyor. Senaryosunda da Ata Demirer'in imzası var. Filmi izlerken zaten senaryo da kendisinin Demirer tarafından yazıldığını hissettiriyor. Öyle ki, yine şirin bir kasabada geçen komedi yüklü olmadık olaylar zincirine kapılıyorsunuz.
,
İster istemez Eyvah Eyvah ile kıyaslıyorsunuz, bunu siz istemeseniz de filmin atmosferi sizi kıyasa itiyor. Ve bu nedenle de aynı heyecanı bekliyorsunuz. İstediğiniz kahkaha tufanı ya da doyum noktası hiç gelmediğinde de buruk bir tat kalıyor. İşte bu nedenledir ki benim yaptığım hatayı yapıp da hakkında hiç yorum okumadan filme gitmeyin derim. Çünkü bu film atmosfer olarak o şekilde başlasa da, Döndü gibi kasabalı bir büyükannenin Ata Demirer tarafından canlandrılmış olması yüksek komedi izlenimi oluştursa da siz kendinizi bu yanlış kurguya kaptırıp da aynı şeyi beklemeyin. Daha az komedi, daha fazla aşk hikayesi anlatan bir yapım olarak beklentinizi oluşturursanız keyif alacaksınızdır.

Senaryo yer yer vasatlık hissettirse de, Zafer karakterinin yeni bir aşka yelken açış hikayesi ve Aslı'nın harbi, samimi kız halleri, film sona erdiğinde gönlünüzde hoş bir tat bırakacaktır.


,

Ata Demirer'in aynı zamanda Döndü'yü canlandırmış olmasından bahsetmiştik. Buradaki oyunculuğunu gayet güzel buldum. Ama işte insan, erkek bir oyuncunun yaşlı bir kasabalı Türk kadınını canlandırdığını görünce ister istemez kahkaha tufanına kapılmayı bekliyor. Yer yer güldürse de bahsettiğim bu etkiyi göremiyoruz. İşte bu hissiyata kapılmamıza neden olanın yönetmen eksikliği olduğunu düşünüyorum. Tuvana Türkay'ı da başarılı buldum. Filmin başlarında rolüne tam oturmamış izlenimi verse de olaylar geliştikçe seyirciyi kendine ısındırmayı başarıyor.

Film sona erdiğinde, filmin ikincisinin de gelebileceğini ama bunun ilk filmin gişe başarısına bağlı olduğunu hissetmedim değil. Seri devam ederse tekrar izlerim tabi. Bu kez filmi daha tutarlı beklentilerle izleyip daha fazla keyif alacağımı umuyorum.

İyi seyirler...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder