Hakkımda

Fotoğrafım

Ufuk Parlak
Aslında şimdiki zamana yolculuk yapmak için bir zaman makinesi icat edilmeli.
İstanbul Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği
http://otekipencere.blogspot.com.tr/
http://www.facebook.com/ufukself

öteki gerçekliklere açılan pencereler

29 Mart 2014 Cumartesi

aynı ülkenin çocukları

Hepimiz aynı ülkenin evlatlarıyız.

Nasıl ki bir ailede iki farklı karakterde, yetenekte evlatlar olabiliyorsa, bir ülkede de bambaşka karakterler, fikirler, farklı insan ve vatan sevgileri olması çok normaldir. Eğer bizler bu başkalıklarımızı kabullenip, birbirimizi karşılık beklemeden seversek, saygı duyarsak, en azından kalp kırmayacak şekilde eleştirilerimizi yaparsak, ne çocuklarımız ölür ne de insanlığımız.

Türkiye'de yaşayan bambaşka kökenlerin, inançların, anlayışların, varlığı kavga nedeni değil zenginliktir. Türk ve Kürt'ün birbirinden, tüm Anadolu halklarının birbirinden, Müslüman'ın ve Gayrimüslim'in birbirinden, tüm inanışların birbirinden, en basiti bir komşunun diğerinden beklentisi tatlı ve samimi bir güler yüzdür be. Arkasından kuyusunu kazmamaktır, sırf farklı diye tepki almamak, kabullenme ve dost olabilme isteğidir en masum beklenti içinde. Bu böyle olsa kimse daha uç noktalara ayrışmaz, daha uç isteklerde bulunmaz zaten.

Hepimizin isteği bir şekilde edindiğimiz bu hayatı sevdiklerimizle mutlu ve sağlıklı geçirmek değil mi? Bunu birbirimize bizler sunabilsek neden fazlasını isteyelim.

Yarının ülkemizde bir demokrasi şöleni olduğunu, savunduğunuz görüş kazansa da kaybetse de kimsenin bir yere gitmediğini yine bu ülkede birlikte yaşayacağımızı hatırlayarak birbirimizi kırmamamız ve en hayırlısının yönetimde iş başına gelmesi dileğiyle. Bizler insan olmanın verdiği sorumlulukları bilip sevgiyi ve saygıyı unutmazsak bizi yönetenler de hakkıyla yönetmek durumunda kalır.

Bizi sevmeye devam edin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder