Hakkımda

Fotoğrafım

Ufuk Parlak
Aslında şimdiki zamana yolculuk yapmak için bir zaman makinesi icat edilmeli.
İstanbul Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği
http://otekipencere.blogspot.com.tr/
http://www.facebook.com/ufukself

öteki gerçekliklere açılan pencereler

21 Şubat 2014 Cuma

eyvah eyvah 3

Eyvah Eyvah'ın ilk iki filmini izlemeyen biri olarak filmlerin nasıl bir atmosfere sahip olduğu ve gerçekten de kaliteli bir komedi yapımı mı olduğunu hep merak etmişimdir. Sonunda Eyvah Eyvah 3 çıkınca müsait bir zaman bulundu ve filme gidildi.


Ülkemizde en çok izlenen filmler şüphesiz komedi filmleri olmuştur. İçlerinden bazıları gişede çok büyük rakamlar yakalasa bile benim ilgimi çekmemişti. Ancak Ata Demirer ve Demet Akbağ isimleri Eyvah Eyvah'ın benim için umut vaat eden bir yapım olmasını sağlıyordu. Düğün Dernek beklemediğim bir yükseklikte izleyici sayısına ulaşınca Eyvah Eyvah 3'ün de ne yapacağını merak ediyordum açıkçası. İlk iki filmi sinemada izleyememek şanssızlığım oldu, üçüncü film ise genel anlamda keyifli ve izlenebilir bir film izlenimi oluştursa da çok daha eğlenceli bir yapım beklediğimi söylemeden edemeyeceğim.


"Hüseyin Badem, babasını bulduktan sonra hayatının aşkı Müjgan'la da nihayet evlenmiştir. Mutlulukları Müjgan'ın hamilelik haberiyle bir kat daha artmıştır. Ancak çiftin hayatı maddi zorluklarla mücadele etmekle geçmektedir. Hüseyin daha fazla para kazanabilmek için geceleri yörenin en izbe mekanlarında bile klarnetini çalmaya devam etmektedir.
Bu sırada Hüseyin'in yol arkadaşı olan Firuzan, artık ünlü bir şarkıcı olmuş, şöhret basamaklarını çıkmaya başlamıştır. Yakın dost olan ikilinin yolları ayrılıp başka hayatlar yaşıyor olsalar da ortak bir noktada buluşurlar: İkisi de hayatlarında önemli durumları tecrübe edecekleri bir dönemden geçmektedirler. Serinin önceki filmlerinden tanıdığımız renkli karakterleriyle, macera Geyikli'de yine ve yeniden devam ediyor. Filmin yönetmenliğini Hakan Algül üstlenirken, başrollerde yine Ata Demirer, Özge Bozok ve Demet Akbağ yer alıyor. Bu filmin sürpriz konu sanatçıları arasındaysa Cengiz Bozkurt, Serra Yılmaz ve Teoman Kumbaracıbaşı gibi isimler var."


İlk filmlerin yönetmeni Hakan Algül yine iş başındayken başroller de Demet Akbağ, Ata Demirer, Salih Kalyon, Tarık Ünlüoğlu, Özge Borak, Ayşenil Şamlıoğlu, Meray Ülgen, Cengiz Bozkurt ve Serra Yılmaz'dan oluşuyor.

Biraz filmin konusundan bahsedelim. Hüseyin ve Müjgan'ın çocukları oluyor ve bununla beraber geçimleri de zorlaşıyor. Tabi bazı şanssızlıklar da Hüseyin'in yakasını bırakmıyor. Firuzan da şmhret sahibi bir şarkıcı olmuş durumda artık ancak onun da sorunları var. Yaşananlar herkesin bir şekilde Geyikli'de buluşmasını sağlıyor ve uluslararası bir festivalin gerçekleştirileceğinin öğrenilmesi ile birlikte hikâye burada devam ediyor.

Film yer yer duygusal sahneler barındırmakla beraber eğlenceli bir atmosferde geçiyor. Ancak sanki o beklediğim komediyi vermiyor bir türlü. Zaten çevremdeki, serinin tüm filmlerini izlemiş eş dost o ilk iki filmin çok daha güldürücü olduğu konusunda hemfikir.

Demet Akbağ ve Ata Demirer ile birlikte diğer usta oyuncular gayet güzel bir iş çıkarmışlar ve karakterleri tamamen oturmuş görünüyor. Bir iki sahnede görsel hatalar olsa da bir komedi yapımında izleyiciyi rahatsız edecek boyutta değil. Şarkılarsa insanın içinin kımıldamasını sağlıyor ve eğlenceye eğlence katıyor.


Son olarak Geyikli'den de söz ederek bir konuya parmak basalım. Bana göre gayet mükemmel bir kasaba ve doğası güzel mi güzel, yeşillik konusunda sıkıntı yok. Ve ülkemizin her bir şehri bu güzelliklerle dolu. İnsan ister istemez keşke herkesin İstanbul'a göç etmek zorunda olmayacağı bir yapı ve yönetimde olmasak diye düşünüyor. Bu güzellikleri bırakıp şehir tamtamasına gelip de katlanmak öyle kolay değil, ancak hayat işte. Bir insan örneğin Bilgisayar Mühendisliği'ni bitirmişse küçük bir şehirde ne yapabilir, bir şekilde insanlar İstanbul'a gelmek zorunda kalıyorlar ve bu durum geleceği az çok tehdit ediyor.

En kısa zamanda Eyvah Eyvah 1 ve 2'nin DVD'lerini edinip izlemeyi düşünüyorum. Eyvah Eyvah 3'ün de iyi bir yapım olduğunu belirterek herkese tavsiye ediyorum.
İyi seyirler.

4 yorum:

 1. inlikle serinin en komiğiydi , 2'yi izlemiş olduğumdan 3 yeterli gelmedi bana , fakat sen izlemediğin halde beklediğini bulamamışsın , 2'yi şiddetle tavsiye ederim:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet ilk filmleri ve özellikli 2'yi çok merak ediyorum, bu hafta ikisinin de DVD'sini almayı planlıyorum

   Sil
 2. Biz de kızımla önce 1 ve 2 yiz izledik sonra 3 e gittik :) Seri olarak ardarda izlemek de zevkli ama :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Siz de şanslılardansınız, üçünü de sinemada izleme imkanı bulmuşsunuz ben artık DVD ile yetineceğim :)

   Sil