Hakkımda

Fotoğrafım

Ufuk Parlak
Aslında şimdiki zamana yolculuk yapmak için bir zaman makinesi icat edilmeli.
İstanbul Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği
http://otekipencere.blogspot.com.tr/
http://www.facebook.com/ufukself

öteki gerçekliklere açılan pencereler

28 Aralık 2013 Cumartesi

seminerler haftası

Şu son haftalar okulda seminerlerle geçti. Katıldığım birkaç seminerden gerçekten keyif aldım.

Bu seneye başladığımızda bizi yeni bir ders türü karşıladı. Topluma Hizmet isimli bu derste herhangi bir vakıf veya devlet kuruluşuna gönüllü olarak kaydolup gönüllü sosyal faaliyetlerde bulunmamız gerekiyordu. Ve de bu çalışmalarımızın yanında katkıda bulunduğumuz bu kurumlardan işinde ehil uzmanları okulumuzda seminer vermeye davet ederek dersi ve çalışmayı sonlandırıyorduk.Sanırım en keyif aldığım derslerden biri oldu Topluma Hizmet. Herkes o kadar farklı dallarda hizmet veren kuruluşlara gönüllü olmuş ki, bilgileneceğimiz çeşitli konular oldu böylece. Afet Yönetimi'nden Deprem hakkında bilgilendirme'ye, Hayvan Hakları'ndan Etkili İletişim'e, Düşen Hastalığı farkındalığından Engelli Duyarlılığı'na pek çok yararlı seminerlerimiz oldu.

Aslında bir yandan da düşünüyoruz, bu bir ders olmasaydı okulda her ay yapılan onlarcasına katılmadığımız gibi bu seminerlere katılmazdık. İşte öğrenci olmak, onun da ötesinde birey olmak böyle bir şey günümüzde. Bir konuda seminere katılıp bilgilenmeyi belki de zaman kaybı görüyoruz. Ya da belki zaten her şeyi bildiğimizi, vakit harcamaya gerek olmadığını düşünüyoruz.


Bu seminer maratonundan fark ettiğim üzere herhangi bir konuda az çok bilgileniyorsunuz. Bu hem kendiniz için hem de başkaları için daha iyi şartlarda yaşam için olumlu etkenlerden biri.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder