Hakkımda

Fotoğrafım

Ufuk Parlak
Aslında şimdiki zamana yolculuk yapmak için bir zaman makinesi icat edilmeli.
İstanbul Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği
http://otekipencere.blogspot.com.tr/
http://www.facebook.com/ufukself

öteki gerçekliklere açılan pencereler

10 Temmuz 2012 Salı

kilyos sahillerinde bir gün

Çoğu kişinin bildiği gibi İstanbul'da denize girebileceğiniz pek fazla seçenek yok. Belki de seçenekler Gümüşyaka, Silivri ve Kilyos ile sınırlı. Bunlara belki Riva ve Uzunkum'u (Şile) da ekleyebiliriz. Benim tercihim eskiden Silivri olurdu, sonraları Kilyos'taki plajı tercih etmeye başlamıştım.

Silivri'den vazgeçmemdeki en büyük sebeplerden biri kıyılara kadar doluşan deniz anaları ve suyun da iyice artan kirliliğiydi. Özel plajların bakımları ve hizmet artısı nedeniyle beni nedense Kilyos'a itmişti. Ama iyiden iyiye bu bölge de beğenilerime cevap vermemeye başlıyordu ve dün bu durum iyice tavan yaptı.Özellikle hafta içi ve haftanın ilk iş günü olması nedeniyle curcuna olmayacağını tahmin ederek bir Pazartesi gününü seçmiştik, fakat kalabalık hafta sonu kadar olmasa da azımsanmayacak dereceydi. Bunun da en büyük nedeni bazı mekânların indirimli kuponlarını satan yasal internet siteleri. Demek istediğim hafta içi çok daha ucuz olacağı için tercih edenlerin sayısı da hayli fazla. Ve bu indirimlerin bize gösterdiği bir şey var; bu plajlar hem artık eskisi gibi iş yapmıyor hem de daha çok kişinin gelmesini sağlamak için indirim yapmalarından dolayı da hizmet kaliteleri düşüyor. Eskiden hafta içlerinde bile bulabileceğiniz aktiviteler ve DJ performanslarından da eser yok artık. Ayrıca paramotor ve su sporları gibi keyifli aktivitelerin dışında düzenlenen dans yarışmaları gibi etkinliklerin yokluğu sahilin canlılığını azaltan bir etki.

Yine de İstanbul'daki sınırlı plajlar sebebiyle Kilyos'u düşünenlere suyun ortalama üstü temizliği ve heyecan katan yoğun dalgalarını göz önünde bulundurarak bir denemelerini tavsiye edebilirim.

İyi eğlenceler...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder