Hakkımda

Fotoğrafım

Ufuk Parlak
Aslında şimdiki zamana yolculuk yapmak için bir zaman makinesi icat edilmeli.
İstanbul Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği
http://otekipencere.blogspot.com.tr/
http://www.facebook.com/ufukself

öteki gerçekliklere açılan pencereler

6 Temmuz 2011 Çarşamba

2011 Roman, Hikâye ve İnceleme-Araştırma Yarışması (İLESAM-AKÇAĞ)

Roman, hikâye veya inceleme yazan ve eserleriyle kendini tartmak isteyenlere duyurulur. Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) ve AKÇAĞ Yayınevi, edebiyatımıza yeni eserler ve isimler kazandırma ve belki de kayıp yetenekleri bulma amaçlı, İnceleme-Araştırma, Roman ve Hikâye alanında (KİTAP DOSYASI) bu sene içerisinde yapılacak bir yarışma düzenleyeceğini açıkladı.Bu alanlarda kendine güvenen arkadaşların yarışmaya katılmalarını öneririm. Çünkü yarışma yazılarınız için hem yayınlanma hem de tecrübe edinme fırsatı sunuyor. Ayrıca son başvuru gününe bir hayli zaman var hiç merak etmeyin. 30 Aralık 2011 tarihine kadar en azından beş öykü yazabilecek birilerini tanıyorum. Tabi en iyi yazınızı yazmak isteyeceğinizden yaklaşık altı aylık bu süre zarfında sadece bir eserinize odaklanmanız çok daha iyi bir yapıt üretmenizi sağlayacaktır.

Romanınızı, hikâyenizi ya da inceleme-araştırma yazınızı bitirdiniz, nasıl ve nereye göndereceksiniz? Bilgisayardan 12 puntolu A4 kağıdına tek nüsha olarak çıktılarınızı yine Word ile hazırlanmış belgenizin kayıtlı olduğu CD'niz ile birlikte İLESAM genel merkezine posta ile yolluyorsunuz. Ama göndermeden önce şunlara bir dikkat edin derim:- Bir kere eseriniz daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış olmalı,

- Türkçe hazırlanması gereken eserinizde hiçbir imlâ hatası da olmamalı,

- Eserinizin üzerinde size ait olduğunu belirten kimlik bilginiz olmamalı, yalnızca rumuz yer alabilmekte,

- Ve tabiî ki kişisel bilgilerinizi de ileteceksiniz. Ayrı bir zarf içerisine; adınızı, soyadınız, telefonunuzu (cep, ev, iş), adres ve e-posta bilgilerinizi ekleyerek kapalı şekilde eserinizin çıktısı ve CD'si ile göndereceksiniz.

Son olarak her ne kadar ödülle ilgilenmediğinizi, sadece edebî katkı amaçlı katılacağınızı bilsem de dereceye girecek eser için verilecek ödülü de söylemeden geçmeyeyim. Duyuruda 1. olacak eserin yayınlanacağı ve telif için 2000 TL ile 50 adet kitap hediye edileceği belirtiliyor. Hadi bakalım, siz yazın eserleriniz konuşsun.

Bol şans...


Daha ayrıntılı bilgi alabilmek için aşağıdaki bağlantıya ulaşabilirsiniz:


http://www.ilesam.org.tr/sdetay.asp?did=281


3 yorum:

 1. Peki A4 kağıdına bir kitap ebadında ikişer sayfa mı yoksa A4 halinde mi olacak acaba?

  YanıtlaSil
 2. Merhaba, tek A4 kağıdına tek sayfa sığacak şekilde çıktı almanız gerekecek. Bir Word belgesine roman, hikaye ya da inceleme-araştırmanızı kaydederek hem çıktısını dosyalamayı hem de bu Word dosyanızı CD'ye kaydetmeyi unutmayınız.
  http://www.ilesam.org.tr/sdetay.asp?did=281

  YanıtlaSil
 3. çok teşekkürler

  YanıtlaSil