Hakkımda

Fotoğrafım

Ufuk Parlak
Aslında şimdiki zamana yolculuk yapmak için bir zaman makinesi icat edilmeli.
İstanbul Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği
http://otekipencere.blogspot.com.tr/
http://www.facebook.com/ufukself

öteki gerçekliklere açılan pencereler

30 Haziran 2011 Perşembe

"öteki pencere"den bir merhaba

Bir blog sayesinde ne kadar geniş bir kitleyle buluşturabiliriz öteki pencereden bakmanın vereceği rahatlığı? Kimi zaman bu sorunun cevabını arayacağız birlikte, fakat bunun da ötesindeki beklentim şu: Pek çok insandaki hayata edebi yaklaşmanın fazlasıyla ağır ya da sıkıcı geldiğini düşündürten önyargıları yavaş yavaş tüketmek.


Umuyorum ki ulaşabildiğimiz her karakter, yazı sanatına artık bu düşüncelerle yaklaşmayı bırakacak ve belki de kendinden bir şeyler bulacak denemelerde, güncelerde, sohbetlerde ve diğer yazılarda. Blog açmamdaki yegâne sebep bu, bu hiç de hayalperest olmayan yaklaşım. Sizlere güne hayatın heryerinden pencerelerle başlangıç yapmanız için ufak da olsa katkı sağlayabilmek.

Bir sunum olması ve beklentiler oluşturması amacıyla ilk yazımda blog'un yayınlanma gayesinden bahsetmeyi düşündüm. Bir mani olmadığı müddetçe sürekli güncellenen bir kürsü olacak otekipencere. Bir sınırlama olmadan kimi gün bir denemeyi, geziyi paylaşacağım, kimi gün sohbet gerçekleştireceğim sizinle. Bazen bir eser üzerine konuşacağım, bazen de farklı pencerelerden bakan diğer eserlere yer vereceğim. İlerleyen günlerde daha farklı alt başlıklar da yayınlayacağım.


Ve bir de kötü huyum vardır şimdiden söylemesi. Elimden geldiğince cümlelerimi Türkçe kelimelerle donatacağım, gerçi dilimizde bir karşılığı olmayan kelimeler de çıkacak karşıma, ama yine de ya başka bir yoldan getireceğim anlatmak istediğimi ya da mahkum kalacağız yabancı sözcüklere.

Her şey bir merhabayla başlar diye öğretmişti büyüklerimiz bize, ben de hem merhabamı verdim siz özenli okuyuculara hem de bu geleneğe selam göndermiş oldum.

Bir yarın varsa bir fırsat da vardır.

Hepinizin tek bir fırsatı dahi kaçırmamanız dileğiyle...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder